WAMETA Plasma p40 PFC - Wameta Plasmaleikkaus koneet - 12P40PFC - 1
WAMETA Plasma p40 PFC - Wameta Plasmaleikkaus koneet - 12P40PFC - 2
Wameta PLASMA 40 PFC on monipuolisin säädöin ja käyttöä helpottavin toiminnoin varustettu huippunykyaikainen plasmaleikkausinvertteri, joka toimii yksivaiheisella 230V liitäntäjännitteellä.
  • Tuotekoodi: 12P40PFC
kpl
Laitteella voidaan leikata kaikkia sähköä johtavia materiaaleja.
Maksimi leikkaussyvyys rakenneteräkselle on 25 mm (purkuleikkaus).
Koneen toimitus sisältää 6m plasmapolttimen ja 5m maadoituskaapelin. Verkkojohto on 5m (3 x 2,5 mm²) laadukasta kumikaapelia.
TEKNISET TIEDOT
Liitäntäjännite 1-vaihe, 90-272 VAC, 50/60Hz
Maksimi ottovirta ( A ) 22,6
Nimellisteho ( kW ) 4,9
Sulakekoko 16 A hidas
Tyhjäkäyntijännite ( V ) 320
Leikkausvirta-alue ( A ) 20… 40
Kuormitettavuus (40°C, ED ) 100 % 30 A, 50% 40A
Purkuleikkaus (mm) < 25
Valiolaatuinen leikkaus ( mm ) Hiiliteräs < 20
Ruostumaton teräs < 20
Alumiini < 16
Kupari < 12
Mitat: pituus x leveys x korkeus 460mm x 146 mm x 278 mm